Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zastřílí si Rangers opět proti Torontu?

17. 10. 2009

Toronto Maple Leafs - New York Rangers

Proč sledovat zápas?
Odpíchne se Toronto dnešním utkáním konečně k lepším výkonům a podaří se mu zároveň vyhrát poprvé v sezóně nebo bude i nadále pokračovat v mizerných výkonech, které je drží míle od postupových příček do play-off? Naopak Rangers prožívají skvělý vstup do sezóny, když vyhráli již šestkrát v řadě a dnes by rádi zopakovali nedávnou gólovou kanonádu proti dnešnímu soupeři z pondělí, kdy ho v Madison Square Garden rozprášili po výsledku 7:2.
Aktuální forma:
Maple Leafs nezískali z posledních pěti utkání žádný bod a prohráli již šestkrát v řadě. Blueshirts naopak šestkrát v řadě a vyhráli a získali tedy za posledních pět zápasů plný počet deseti bodů.
Brankáři: Joey MacDonalda uvidíme v bráně Javorových Listů. Jeho protějškem bude Henrik Lundqvist.
Zajímavosti: Jak už bylo napsáno, oba týmy se spolu letos již jednou střetly, konkrétně 12. října, kdy Rangers hlavně díky čytřem gólům ve třetí třetině deklasovali svého soupeře 7:2. Jejich nejproduktivnější hráč, slovenský ostrostřelec Marián Gáborík nasbíral v dosavadních šesti zápasech deset bodů za šest gólů a čtyři asistence a zároveň se mu podařilo bodovat zatím v každém ze sedmi letošních utkání a z toho jen ve dvou případech vyšel gólově naprázdno. Toronto v dosavadních šesti utkáních dokázalo získat pouze jeden jediný bod a ani jednou se mu nepodařilo zvítězit při celkovém počtu 28 inkasovaných gólů.

Washington Capitals - Nashville Predators


Proč sledovat zápas? Jak dopadne střenutí dvou týmů, které mají naprosto rozdílné problémy? Zatímco Washington nemá se střílením gólů problém, v obraně to výrazně skřípe. Přesně naopak je to u Nashvillu, který má zase velké problémy v útočné fázi. Jakého stylu hokeje se tedy dnes dočkáme a kdo si nakonec odnese důležité dva body v souboji dvou celků z opačných konferencí, které nemají v poslední době příliš dobrou formu?
Aktuální forma: Capitals vyhráli z předešlých pěti zápasů jednou získali čtyři body. Hosté uspěli za stejnou dobu jen jednou, vytěžili dva body a prohráli již čtyřikrát v řadě.
Zranění: Tomáše Fleischmanna neuvidíme v dresu Washingtonu. Jordin Tootoo a J. P. Dumont si nezahrají za Nashville.
Brankáři: Jose Theodore se představí v bráně Caps. Predátoři budou důvěřovat Pekka Rinnemu.
Zajímavosti: Oba soupeři se spolu střetli naposledy 10. března, kdy se nakonec po výsledku 2:1 po prodloužení radovali z výhry Capitals. Jejich nejprodkutivnějším hráčem je po sedmi zápasech stále Alexander Ovečkin s 14 body za sedm gólů a stejný počet asistencí, který získal v jednom utkání v minulé sezóně proti Nashvillu jeden bod za asistenci. Nashville bude v útoku zase spoléhat na svého kapitána Jasona Arnotta, jenž dokázal během letošních šesti střetnutí nasbírat pět bodů za tři góly a dvě asistence. Jeho tým dnešním dnem zahajuje svou pětizápasovou šňůru utkání na ledě soupeřů. Capitals se po slibném začátku, kdy vyhráli obě utkání, výrazně zhoršili a z následujících pěti utkání vyhráli jen jednou.

Pittsburgh Penguins - Tampa Bay Lightning

Proč sledovat zápas? Tampa Bay by letos chtěla napravit velmi špatný dojem, který zanechala v minulé sezóně (předposlední místo v NHL) a taktéž v posledním zápase proti Ottawě (prohra 1:7), proti obhájci Stanley Cupu z Pittsburghu to však dnes nebude mít vůbec jednoduché. Hosté se na začátku sezony spoléhají především na útočnou řadu ve složení Malone-Stamkos-St. Louis, která zajistila Bleskům v poslední době velmi cenné body. Jak pro ně a jejich tým dopadne dnešní utkání?
Aktuální forma: Tučňáci získali z posledních pěti zápasů osm bodů za čtyři výhry. Blesky vyhrály dvakrát a vytěžily šest bodů.
Zranění: Pittsburgh má na marodce Maxima Talbota. Tampa Bay bude bez výpomoci Davida Halea.
Brankáři: Marc-Andre Fleury se představí v bráně Pens. Lightning budou mít v bráně Antera Niittymakiho.
Zajímavosti: Pittsburghem dnešním dnem odstartuje svou pětizápasovou šňůru zápasů na domácím ledě v Mellon Aréně, která bude trvat až do 28. října. V současné době nejproduktivnější hráč Pens Jevgenij Malkin získal v šesti utkáních devět bodů za tři góly a šest asistencí a v minulé sezóně se mu ve čtyřech zápasech proti Tampě Bay podařilo nasbírat hned šest bodů za dva góly a čtyři asistence. Oba týmy se spolu znovu utkají až 2. ledna, kdy se však bude hrát v St. Pete Timers Forum. Na začátku sezóny se zatím velmi dobře ukazuje Ryan Malone, který je s pěti góly nejlepší střelec Blesků.

Vancouver Canucks - Minnesota Wild

Proč sledovat zápas? Kdo se bude radovat v souboji dvou velkých rivalů ze Severozápadní divize, kteří se spolu letos utkají poprvé v sezóně? Vancouver se po prvních třech prohrách v úvodu sezóny dokázal zvednout, což by chtěl potvrdit i v dnešním utkání. Stejně tak i Minnesota neodstartovala letošní sezónu pod novým trenérem Toddem Richardsem příliš dobře a v současné dob vyhrála pouze jediný zápas z pěti. Jaký tým bude nakonec úspěšnější?
Aktuální forma: Canucks vyhráli z předešlých dvakrát a získali čtyři body. Hosté vyhráli za stejnou dobu jednou a získali pouhé dva body.
Zranění: Vancouveru budou chybět Jannik Hansen, Mathieu Schneider, Pavol Demitra a Daniel Sedin. Minnesota nemůže počítat s Derekem Boogaardem, Calem Clutterbuckem, Petrem Sýkorou a Pierrem-Marcem Bouchardem.
Brankáři: Kosatky budou důvěřovat své stabilní jedničce Robertu Luongovi. Proti němu bude stát Nicklas Backström.
Zajímavosti: Minnesota bude mít po dnešním dni na svém kontě hned šest odehraných utkání na ledě soupeřů a pouze jedno na domácím ledě. Naposledy se Wild utkali s Vancouverem 31. března, kdy s ním v Xcel Energy Center prohráli 1:2 po prodloužení. Kvůli zranění dnes bude Vancouveru opět chybět Daniel Sedin, který tak v současné době vynechává první zápasy od sezóny 2006/2007, kdy nenastoupil jen do jediného utkání a méně než 80 zápasů odehrál naposledy v sezóně 2002/2003. Brankářská jeidnčka Nucks Roberto Luongo se po velmi slabém začátku dokázala poměrně rychle otřepat a po prvních třech prohrách dokázala v následujících dvou utkáních s úspěšností zákroků vždy nad 91%.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář