Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

Příspěvky

Gabriel Landeskog: Nováček s velkým N

23. 6. 2012

Náš web vyhlašuje soutěž! Kdo si vzpomene na jméno nováčka, který byl již na přelomu 18. a 19. roku vyspělým mužem na ledě i mimo něj tak jako Gabriel Landeskog, dostane podepsané a ještě čerstvě zpocené trenýrky švédského forvarda z jeho posledního zápasu v sezóně. Je však dost možné, že žádná správná odpověď ani neexistuje. Landeskog letos zkrátka dost výrazně ukázal, proč si odvezl z Las Vegas Calder Trophy pro nejlepšího nováčka sezóny.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Sven Baertschi: Švýcarská budoucnost Flames

18. 6. 2012

V posledních letech příliš důvodů k hokejové radosti v Albertě rozhodně nebylo. A v tomto případě nehovoříme pouze o Olejářích z Edmontonu, ale rovněž i jejich nedalekému rivalovi z Calgary, který se do play-off nepodíval již tři roky. Jejich soupiska už zkrátka čítá příliš mnoho jmen daleko za hranicí třicítky a hokejistů v nejlepších letech v jejich celku povážlivě ubývá. Přesto je tu jeden hráč, který by co nevidět mohl nepříznivou situaci začít obracet ve prospěch Flames.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Někdy je zkrátka příliš brzy

2. 6. 2012

Na to, abyste svého mladíka vhodili do drsných vod NHL a přikázali mu, ať se sám naučí co nejdříve plavat. Přesně tak to letos totiž vypadalo v případě Bretta Connollyho v dresu Tampy Bay. Přestože si Lightning slibovali, že na NHL už by mohl být připraven, ukázalo se, že se mýlili. Může trochu zbrklý postup ve vývoji 20letého pravého křídelníka ohrozit jeho právě se formující kariéru?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

I konečná porážka může být předzvěstí vítězných zítřků

26. 5. 2012

Je konec. Podobná šance se nemusí opakovat několik dalších let. Na tvářích hráčů newyorského celku jste po vítězném gólu Adama Henriquea v zápase číslo šest mohli spatřit nespočetně mnoho chmurných myšlenek a pocitů. Jenže ani tato porážka není pro Jezdce koncem hokejového světa, ba naopak. Nejen v letošních vyřazovacích bojích Jezdci prokázali, že je s nimi pro příští sezóny nutné počítat.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

V sérii Rangers s New Jersey se začíná přiostřovat

20. 5. 2012

A nejen na ledě, ale rovněž i na tiskových konferencích. Přestože ani v utkání číslo tři se fanoušci nedočkali žádné bitky a dvouminutových trestů rovněž nebylo přehršel, jako nejkontroverznější zákrok se nakonec ukázal ten, který vůbec nebyl potrestán. I to musela být bezpochyby příčina ostrých slov kouče Devils Petera DeBoera na adresu Brandona Prusta. Začíná se série blížit do stádia, kdy v ní bude k vidění víc než jen samotný hokej?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Gáboríkova chyba nastartovala Ďábly k obratu druhého utkání

17. 5. 2012

Jako nejlépe placeny hráčů Jezdců má slovenský křídelník Marián Gáborík za úkol rozhodovat zápasy. Včera se mu to po dlouhé době opět povedlo. Jenže tím nepomohl svému mužstvu, nýbrž Ďáblům, kteří právě po jeho chybě srovnali na 2:2 a od té chvíle převzali otěže zápasu. Za odměnu se Gáborík od svého kouče Johna Tortorelly dočkal posazení na lavičku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Přetlak hvězd v Edmontonu aneb blížící se konec osmibodového muže

11. 5. 2012

Předposlední místo v NHL a jistota vysokého výběru v draftu. Tak dopadla další sezóna v podání Edmontonu Oilers. Pokud si právě tento celek z Kanady potřebuje po právě skončeném ročníku na něco postěžovat, rozhodně to nebude porce štěstí mimo led. Loterie draftu jim totiž přisoudila další, již třetí výběr v řadě na celkové první pozici. Již nyní přitom Olejáři nemají o porci nastávajících mladých hvězd nouzi. Začíná být čím dál více jasné, že stávající soupiska bez výraznějších změn dlouho nevydrží.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Habs mají vyhlédnutého favorita na post generálního manažera

30. 4. 2012

Hokejový klub v té nejpevnější hokejové kolébce na světě se potácí u dna. Tým Canadiens není ani zdaleka tím obávaným celkem, který vyhrál nejvíce Stanley Cupů ze všech klubů NHL. Ten poslední se datuje do roku 1993 a od té doby se Canadiens dostali pouze jednou dále, než do druhého kola play-off. proto se není čemu divit, že celou organizaci čeká toto léto velké množství změn. A vše by mělo začít na postu generálního manažera.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Bezhlavá ofenziva na Letce neplatí, vědí už konečně v Pittsburghu

14. 4. 2012

Tak takhle by to nešlo. Pokud nechtějí Tučňáci odehrát svůj poslední zápas letošní sezóny v dubnu, budou muset v sérii proti Philadelphii radikálně změnit svoji hru. Po dvou utkáních na svém ledě totiž prohrávají již 0:2 na zápasy a následující "mače" je přitom čekají na horkém ledě ve Wells Fargo Center. Jenom svým útokem zkrátka Letce neporazí.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Ze zatracovaného Havláta se stává zachránce Žraloků

14. 4. 2012

Žádný jiný Čech, možná dokonce žádný jiný hráč, nezaznamenal v poslední době v NHL tak velký výkonnostní posun jako rodák z Mladé Boleslavi. Po návratu ze zranění to byl právě on, kdo se velkou měrou zasloužil o úspěšnou bitvu Sharks o play-off. A hned v svém prvním zápase se Havlát výrazně připomněl znovu. Přitom nechybělo mnoho a vše mohlo být úplně jinak.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0