Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrátí Torontu porážku svému dlouholetému rivalovi z Montrealu?

31. 10. 2009

Philadelphia Flyers - Carolina Hurricanes

Proč sledovat zápas? Podaří se Philadelphii navázat na první vzájemné utkání v letošní sezóny, které se jim podařilo vyhrát v RBC Center 2:0 nebo se Carolina dokáže konečně dostat do z krize a vyhrát dnes poprvé od 9. října? Oba týmy spoléhají především na svou ofenzivní sílu, bude to znát i na výsledku dnešního zápasu nebo nás čeká podobný již zmiňovaný duel jako 2. října?
Aktuální forma: Letci získali z posledních pěti utkání čtyři body za dvě výhry. Hurikáni neuspěli za stejnou dobu ani jednou a vytěžili pouze dva body.
Zranění: Philadelphii budou chybět Blair Betts a Simon Gagne. Carolina nemůže počítat s Casey Borerem, Michalem Ryanem, Erikem Colem, Tuomo Ruutuem a Timem Gleasonem.
Brankáři: Flyers budou spoléhat na Raye Emeryho. Na druhé straně uvidíme Michaela Leightona.
Zajímavosti: Začátek dnešního utkání je naplánován již na 18:00 hodin středoevropského času, což je pro příznivce zámořského hokeje jistě skvěle zpráva. Carolina hrála do současné doby v sobotu vždy na ledě soupeře (celkem pětkrát v sezóně) a příští týden jí čeká ještě zápas v Columbusu. Její ofenzivní tahoun Eric Staal dokázal v dosavadních 11 zápasech nasbírat pět bodů za tři góly a dvě asistence a ve čtyřech utkáních minulé sezóny proti Philadelphii nasbíral dva góly a stejný počet asistencí. Jeho tým se však mimořádně trápí, když prohrál již sedmkrát v řadě. Skvěle vstoupil v dresu soupeře do sezóny obránce Matt Carle, jenž v 10 zápasech zaznamenal již devět bodů za gól a osm asistencí a má tak, alespoň co se týče bodů, nakročeno k výrazně lepší sezóně než v minulém ročníku (24 bodů).

Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs


Proč sledovat zápas? Souboj dvou velkých kanadských rivalů ze Severovýchodní divize tradičně slibuje skvělou hokejovou podívanou. Dokáže Toronto vrátit svému soupeři porážku z prvního hracího dne letošní sezóny (z 1. října)? Oba soupeři mají na začátku sezóny přeci jen mezery ve střílení gólů, i když Canadiens se v tomto uhledu již dokázali zlepšit. Kolika gólů se dočkáme dnes?
Aktuální forma: Habs vyhráli z posledních pěti střetnutí třikrát a získali šest bodů. Javorové Listy uspěly za stejnou dobu jednou a vytěžily čtyři body.
Zranění: Montreal nemůže počítat s Andrejem Markovem, Mattem D´Agostinim a Ryanem O´Byrnem. Phila Kessela, Mikea Vana Rynaneuvidíme v dresu Toronta.
Brankáři: Jaroslav Halák se postavé do brány Canadiens. Maple Leafs budou mít v bráně Vesu Toskalu.
Zajímavosti: Montreal dokázal svého rivala v prvním vzájemném utkání letošní sezóny v Air Canada Center porazit 4:3 po prodloužení, dnes se na výhodu domácího prostředí může pro změnu těšit zase on. Toronto dnes odehraje poslední z celkových pěti zápasů na ledě soupeře. Český obránce v jeho službách Tomáš Kaberle zatím v 11 dosavadních dulech nastřádal 13 bodů za gól a 12 asistencí, je tak nejproduktivnějším hráčem mužstva a v minulé sezóně proti Canadiens získal ve čtyřech zápasech tři body za gól a dvě asistence. Na druhé straně barikády je zatím jedním z nejproduktivnějších hráčů svého týmu další Čech Tomáš Plekanec, jenž ve 13 střetnutích nasbíral tři góly a osm asistencí.

Nashville Predators - Dallas Stars

Proč sledovat zápas?
Již potřetí v letošní sezóně se spolu dnes střetnou Predátoři z Nashvillu proti texaským Hvězdám. Který tým dokáže získat důležité dva body, které by mohly být při konečném zúčtování rozhodující? Zatímco Dallas střílí již od začátku sezóny velký počet gólů, Nashville má v tomto ohledu i přes zlepšení stále mezery. Podaří se mu jeho problémy částečně vyřešit již dnes?
Aktuální forma: Preds získali z posledních pěti zápasů šest bodů bodů za tři výhry. Hvězdy uspěly během stejné doby třikrát a vytěžily osm bodů.
Zranění: Nashville bude bez výpomoci Jordina Tootooa, Jasona Arnotta a Martina Erata. Dallas se bude muset vypořádat s absencí Lukea Gazdica, Mikea Modana, Steva Otta a Jere Lehtinena.
Brankáři: Pekka Rinne se představí v bráně Predátorů. Jeho protějškem bude Marty Turco.
Zajímavosti: Jak už bylo napsáno, Dallas se dnes s Nashville utká již potřetí v sezóně, poprvé v Sommet Center. To poslední skončilo 14. října drtivou výhrou Dallasu v poměru 6:0. Na příští utkání si oba soupeři budou muset počkat až do 23. března. Kapitán hostujícího celku Brenden Morrow si po vážném zranění z minulé sezóny vede zatím velmi dobře, když se mu během 13 utkání podařilo nasbírat 13 bodů za šest gólů a sedm asistencí a letos proti Nashvillu si již připsal na své konto dva góly. Preátoři dnes odehrají své poslední domácí utkání před následujícím čtyřmi zápasy na ledě soupeřů.

Phoenix Coyotes - Anaheim Ducks

Proč sledovat zápas? Jak dopadne utkání dvou soupeřů z Pacifické divize, kteří si vedou zcela opačně, než se předpokládalo. Phoenix zatím hraje nad očekávání dobře a jeho cíl postoupit letos do play-off nyní nevypadá vůbec nereálně. Naopak Anaheim podává spíše podprůmerné výkony. Podaří se mu to změnit již dnes nebo budou jeho nevýrazné výsledky i nadále pokračovat?
Aktuální forma: Yots vyhráli z předešlých pěti zápasů třikrát, dvakrát byli neúspěšní a připsali si šest bodů. Ducks vyhráli během pěti utkání pouze jednou, čtyřikrát svým soupeřům podlehli a získali dva body.
Zranění: Phoenix nemůže počítat s Kurtem Sauerem. Anaheimu budou scházet Ryan Carter, Jean-Sebastien Giguere a Jevgenij Arťuchin.
Brankáři: Bránu Kojotů bude střežit Ilja Bryzgalov. Jonase Hillera uvidíme v bráně Kačerů.
Zajímavosti: Phoenix se s dnešním soupeřem střetne dvakrát za měsíc v listopadu i prosinci, dnes je na programu první vzájemný zápas sezóny. Tyto týmy se ale spolu utkaly v přípravě, kde se z dvou výher po prodloužení 3:2 a 4:3 radoval Anaheim. Právě Ducks prohráli do posledního utkání čtyřikrát v řadě a inkasovaliv nich hned 21 gólů. V posledním střetnutí se však dokázali vzchopit a rozdrtit Vancouver 7:2. Velká ofenzivní tíha u Ducks leží na Corey Perrym, který v dosavadních 11 zápasech nastřádal 14 bodů za sedm gólů a stejný počet asistencí. Proti Phoenixu si pak Perry v minulé sezóně připsal během pěti zápasů pět bodů za čtyři góly a jednu asistenci. Na druhé straně je hlavní tváří svého klubu Shane Doan, který zatím v 12 zápasech získal deset bodů (3+7).

Oficiálně pro nhlpro.cz - Martin Havlíček

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář