Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vancouver Canucks - Los Angeles Kings: Králové se muzí vzpamatovat z kruté porážky

23. 4. 2010

Nechybělo mnoho a Kings mohli vést v sérii již 3:1. Všechno se ale z jejich strany pokazilo ve třetí třetině a především v závěrečných minutách a kvůli tomu je nyní srovnáno na 2:2. Je tu tak jistota, že se celá série ještě jednou přesune opět do Kalifornie.

Před tímto utkáním si trenér hostujícího celku Alain Vigneault stěžoval na nízkou produktivitu svých klíčových hráčů, která by mohla rozhodnout ve prospěch soupeře. Ti se však právě při poslední výhře změnilo. "V první třetině jsme byli malinko zaskočení, dokázali jsme se ale přes to dostat. Naše první lajna opět našla svoji ztracenou pohodu, což nám dnes stačilo na velmi důležitou výhru," řekl po utkání trenér Alain Vigneault.

Především bratři Sedinové sehráli vynikající zápas. Daniel získal tři asistence a Henrik rozhodl po krásné akci o výhře Canucks necelé tři minuty před koncem základní hrací doby. "Opravdu se ukázali. Celou sezónu patří k nejlepším hráčům," řekl Mikael Samuelsson, jenž v zápase vstřelil také jeden gól.

Rozhodující možná bylo také to, že i přes dvě proměněné přesilovky Kings se hosté dokázali svému soupeři v tomto ohledu vyrovnat. Stejnou mincí oplatili ve druhé a třetí třetině a díky tomu je tak série opět vyrovnaná. "Každá výhra je v play-off velmi důležitá. Teď máme psychickou výhodu na své straně my a na tom se příště pokusíme stavět," zmínil střelec vítězného gólu Henrik Sedin.

Vývoj série:

Vypadá to, že se oba týmy v této sréii pořádně nadřou. Série je vyrovnaná 2:2 a příští zápas může být z hlediska psychiky dosti klíčový. V mírné výhodě je nyní Vancouver, který bude mít výhodu domácího prostředí v případném sedmém utkání.

Zranění:
Na straně Vancouveru si nezahrají obránci Willie Mitchell (otřes mozku), Nolan Baumgartner (koleno) a chybět bude také jeho parťák z útoku Ryan Johnson (zlomená noha). Nejistý je start také Aarona Romea. Kings by měli být kompletní.

Brankáři:
Jonathan Quick by i přes šestigolový příděl (jeden gól padl do prázdné brány) v minulém zápase měl dnes opět startovat, stejně jako jednička domácího celku Roberto Lungo. Oba si tak v této sérii již protrpěli jedno nepovedené utkání.

Zajímavosti:

Mikael Samuelsson je opravdu pořádným katem Králů. Všechny čtyři zápasy proti tomuto soupeři vstřelil gól, má jich tak na svém kontě již pět a k tomu ještě jednu asistenci.
I přes porážku Los Angeles v posledním zápase je jedna věc opět vůbec nezklamala. Ano správně, byly to přesilové hry. Kings z nich vstřelili své dva první góly v utkání ani to jim však nestačilo. O zoufalosti při oslabení hovoří také fakt, že Vigneault nasadil na oslabení také bratry Sedinovi, kteří jinak při takovýchto příležitostech vůbec nenaskakují na led.

Oficiálně pro nhlpro.cz - Martin Havlíček

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář