Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozdrtí dnes Vancouver také Dallas?

11. 10. 2009

Vancouver si na první výhru v letošní sezóně musel počkat tři zápasy, když už však kýžené dva body přišly, stálo to opravdu zato. Canucks doma rozstříleli Montreal 7:1 a v podobném duchu by chtěli pokračovat i dnes proti Dallasu. New York Rangers pak na domácím ledě přivítá Anaheim.

New York Rangers - Anaheim Ducks

Proč sledovat zápas?
New York Rangers dnes odehrají první utkání v sezóně proti soupeři z opačné konference, podaří se jim v jejich druhém domácím střetnutí stejně jako proti Ottawě (výhra 5:2) naplno bodovat? Anaheim pak dnešním utkáním uzavítá svůj čtyřzáapsový trip po kluzištích soupeřů. Bude pro ně znamenat také jejich druhou výhru?
Aktuální forma: Jezdci vyhráli z předešlých čtyř zápasů třikrát a vytěžili šest bodů. Kačeři získali ze stejného počtu utkání tři body za dvě výhry.
Zranění: Rangers se budou muset obejít bez Seana Averyho. Petteri Nokelainen si nezahraje za Anaheim.
Brankáři: Henrik Lundqvist bude strážit bránu Blueshirts. Jeho protějškem bude Jean-Sebastien Giguere.
Zajímavosti: New York Rangers odehraje v měsíci říjnu hned čtyři utkání na domácím ledě proti týmům z Pacifické divize. Kromě Anaheimu je čeká ještě Los Angeles, San Jose a Phoenix. Poslední vzájemný duel dnešních soupeřů skončil 20. ledna v Madison Square Garden výhrou Blueshirts v poměru 4:2. Největší letoní posila domácího celku a hlavní útočná zbraň slovenský ostostřelec Marián Gáborík nasbíral v prvních čtyřech zápasech letošní sezóny celkem šest bodů za čtyři góly a dvě asistence a na bránu protivníka vyslal hned 20 střel.

Vancouver Canucks - Dallas Stars

Proč sledovat zápas? Podaří se Vancouveru po první drtivé výhře v sezóně proti Montrealu v poměru 7:1, dnes uspět také proti Dallasu nebo zůstane tento úspěch na delší dobu ojedinělou záležitostí? Stars dnes odehrají poslední z celkových tří utkání při tripu po kluzištích kanadských týmů ze Severozápadní divize, bude pro ně střetnutí proti Kosatkám znamenat úspěšnou derniéru a celkovou druhou výhru v sezóně?
Aktuální forma: Canucks získali z posledních čtyř utkání dva body za jedinou výhru. Hvězdy uspěly z posledních dvou přípravných zápasů jednou a ze tří utkání základní části vyhrály taktéž jednou, když vytěžily čtyři body.
Zranění: Vancouver nemůže počítat s Pavolem Demitrou, Mathieu Schneiderem a Jannikem Hansenem. Dallas má na marodce Jere Lehtinena a Mikea Modana.
Brankáři: Roberta Luonga uvidíme v bráně Toronta. Stars budou důvěřovat Marty Turcovi.
Zajímavosti: Vancouver neodehraje od 8. do 15. října kromě dnešního utkání žádné jiné střetnutí a po čtyřech zápasech v prvních sedmi dnech má tak alespoň čas na odpočinek. Po čtyřech zápasech je nejproduktivnějším hráčem Nucks Henrik Sedin se šesti body za tři góly a stejný počet asistencí, který se na poslední výhře proti Montrealu podílel čtyřmi body (2+2). Christian Ehrhoff, zadák, který přišel během léta na západ Kanady jako posila ze San Jose, nasbírala v úvodních čtyřech duelech čtyři body za jeden gól a tři asistence a je tak nejproduktivnějším obráncem svého týmu. Naposledy se oba soupeři střetli 24. října, kdy Kosatky vyhrálykl 5:2.

Oficiálně pro nhlpro.cz - Martin Havlíček

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář