Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poradí si Vancouver s utrápeným Edmontonem?

20. 1. 2010

New Jersey Devils - Florida Panthers

Proč sledovat zápas? Martin Brodeur spolu se svým New Jersey bude dnes stát tváří v tvář mladému dravému týmu, který sice několik posledních let nezažíval úspěchy, ty by však při předpokládaném vývoji hráčů mohly co nevidět přijít. Jak se dnes bude dařit budoucí české jedničce na letošních olympijských hrách Tomáši Vokounovi? A přijde v případě nepříznivého vývoje utkání pro domácí nepředpokládaný výpadek osvětlení?
Aktuální forma: Ďáblové vyhráli z posledních pěti utkání dvakrát, třikrát byli neúspěšní a připsali si čtyři body. Panterům se dařilo lépe, zvítězili ze stejného počtu střetnutí čtyřikrát, jednou podlehli po samostatných nájezdech a vytěžili devět bodů.
Zranění: New Jersey bude bez výpomoci Paula Martina, Dainiuse Zubruse, Patrika Eliáše a Davida Clarksona. V dresu Floridy neuvidíme Davida Bootha, Nicka Tarnaskyho, Stephena Weissa, Kenndala McArdlea a Dmitrije Kulikova.
Brankáři: V bráně Devils nastoupí Martin Brodeur. Jeho protějškem v dresu hostů bude Tomáš Vokoun.
Zajímavosti: New Jersey dnes odehraje první střetnutí na domácím ledě od 10. ledna, kdy se dohrávala druhá polovina utkání s Tampou Bay při již dobře známém selhání osvětlení. Statistika předešlých deseti vzájemných duelů je o něco příznivější pro Devils, ti zvítězili šestkrát. Poslední vzájemný zápas se konal 11. prosince 2009 v Prudential Center, skončil vítězstvím Panterů 4:2, k výhře svého týmu přispěl dvěma góly kladenský odchovanec Michael Frolík. Ten patří letos k hlavním ofenzivním tahounům Floridy, k vyrovnání bodového maxima z minulého roku však bude muset ještě pořádně zabrat. V dosavadních 49 duelech se mu totiž podařilo získat 29 bodů za 13 gólů a 16 asistencí, zatímco v minulém ročníku nastřádal 45 bodů (21+24).

Montreal Canadiens - St. Louis Blues

Proč sledovat zápas? Montreal se dnes střetne s protivníkem z opačné konference, od kterého se očekávaly výrazně lepší výkony. Jenže mladí hráči ne a ne dospět a těm starším už to příliš nebruslí. I tak by se dal s trochou nadsázky charakterizovat tým St. Louis. Bluesmani sice v poslední době oplývají slušnou formou, na solidní postavení v tabulce to však nestačí. Montreal má však také ještě co vylepšovat. Komu k tomuto cíli pomohou dva body z dnešního zápasu?
Aktuální forma: Canadiens vyhráli z předešlých pěti duelů dvakrát, třikrát byli poraženi, z toho jednou po prodloužení a získali pět bodů. Bluesmani uspěli z pěti zápasů čtyřikrát a na své konto si připsali osm bodů.
Zranění: Montreal se bude muset obejít bez Andreje Kosticyna a Sergeje Kosticyna. St. Louis má na marodce D. J. Kinga.
Brankáři: Carey Price bude strážit bránu Canadiens. Modří budou spoléhat na Tye Conklina.
Zajímavosti: St. Louis čeká od 18. do 30. ledna hned šest z celkových osmi duelů na ledě soupeřů. Po dnešním druhém utkání venku ho hned zítra čeká další protivník ze Severovýchodní divize Ottawa. Tito soupeři se na ledě často nesetkávají, od roku 2001 se střetli celkem sedmkrát, z toho třikrát zvítězil Montreal, St. Louis bylo úspěšnější čtyřikrát. Naposledy se týmy utkaly 16. listopadu 2008, kdy Canadiens dokázali díky vítěznému gólu Alexeje Kovaljova při samostatných nájezdech ve Scottrade Center zvítězit 3:2. Ten už však v tomto klubu nepůsobí, jeho krajan Andrej Markov však i nadále patří k oporám nejtradičnějšího klubu v NHL. Po svém zranění Markov hned ukázal, jak je pro svůj tým důležitý a do dnešní doby získal v 15 zápasech 14 bodů za tři góly a 11 asistencí.

Edmonton Oilers - Vancouver Canucks


Proč sledovat zápas? I kvůli zranění několika klíčových hráčů se Edmonton nachází v současné době v suterénu celé NHL. Podle papírových předpokladů by tak Kosatky neměly mít se svým divizním soupeřem příliš mnoho práce, Olejáři však již mnohokrát předvedli, že se dokáží vyburcovat k velmi dobrým výkonům. Jak dopadne z jejich pohledu dnešní utkání?
Aktuální forma: Olejáři nezískali z posledních pěti zápasů ani jeden bod a prohráli pětkrát v řadě. Canucks uspěli ze stejného počtu duelů dvakrát, třikrát byli poraženi, z toho jednou po samostatných nájezdech a vytěžili pět bodů.
Zranění: Edmonton nemůže počítat s Alešem Hemským, Mikem Comriem, Nikolajem Chabibulinem, Gilbertem Brulem, Ryanem Stonem, Taylorem Chorneyem a Stevem Staiosem. Za Vancouver si nezahrají Pavol Demitra, Michael Grabner, Ryan Johnson, Kevin Bieksa, Steve Bernier a Aaron Rome.
Brankáři: Jeff-Drouin Deslauriers se postaví do brány Oilers. Na opačné straně ledové plochy uvidíme Roberta Luonga.
Zajímavosti: Už to nebude trvat příliš dlouho a Vancouver vyrazí na nejdelší venkovní trip v historii NHL. Toto je pro Canucks poslední zápas venku právě před touto "velkou" událostí. Od 30. ledna do 10. března totiž Kosatky nesehrají ani jedno utkání v General Motors Place a čeká je hned 14 duelů na ledě soupeřů. Dnešní střetnutí mezi těmito soupeři je předposledním v letošní základní části, zatím se ze tří výher radoval Vancouver, Oilers dokázali zvítězit jen v jediném a to v prvním střetnutí 19. října (2:1). Poté však během dalších tří vzájemných duelů Edmonton inkasoval hned 13 gólů.

Oficiálně pro nhlpro.cz - Martin Havlíček

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář