Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oplatí Žraloci Anaheimu vyřazení z loňského play-off?

3. 10. 2009

Washington Capitals – Toronto Maple Leafs

Proč sledovat zápas? Povede se Washingtonu ofenzivně dominovat již od prvních zápasů letošní sezóny nebo bude „Ovečkinova parta“ přeci jen ještě trochu nerozehraná? Toronto doufá, že by se letos pod vedením generálního manažera Briana Burkeho mohlo konečně dostat do play-off. Nebude však nakonec problémem nevýrazný útok?
Aktuální forma: Caps vyhráli z posledních pěti zápasů třikrát. Maple Leafs uspěli za stejnou dobu dvakrát a v jediném ostrém zápase proti Montrealu prohráli 3:4 po prodloužení.
Zranění: Domácí se budou muset obejít bez Tomáše Fleischmanna, Erica Fehra. Javorové Listy budou postrádat Phila Kessela, Jeffa Fingera a Mikea Komisarka.
Brankáři: Capitals budou spoléhat na Jose Theodora. Leafs budou mít v bráně Vesu Toskalu.
Zajímavosti: V minulé sezóně se spolu oba soupeři střetli čtyřikrát, když nejdříve dvakrát uspěl tým z hlavního města Spojených Států a poté také Maple Leafs. Nejproduktivnější hráč Toronta v minulé sezóně Jason Blake s 63 body za 25 gólů a 38 asistencí získal ve zmiňovaných čtyřech utkáních pouze bod za jedinou asistenci a dnes si bude chtít tuto bilanci jistě vylepšit.

 
Atlanta Thrashers – Tampa Bay Lightning

Proč sledovat zápas?
Povede se letos Atlantě konečně sestavit úspěšný tým, který bude pravidelně vyhrávat nebo budou Thrashers i nadále podávat nevýrazné výkony? Napovědět by mohl už dnešní zápas. Domácí v létě výrazně posílili, když získali útočníky Antropova, Afinogenova a také českého zadáka Pavla Kubinu. V bráně by se mohl představit i český gólman Ondřej Pavelec. Jak se mu po nepříliš vydařené přípravě povede dnes?
Aktuální forma: Domácí tým vyhrál z předešlých pěti přípravných utkání dvakrát. Protivník uspěl za stejnou dobu třikrát a získal sedm bodů.
Zranění: Atlanta se bude muset obejít bez Kari Lehtonena. Lightning by měli být kompletní.
Brankáři: Thrashers budou spoléhat na Ondřeje Pavelce. Jeho protějškem bude Mike Smith.
Zajímavosti: Ve dvou vzájemných zápasech v letošní přípravě porazila Tampa Bay svého soka na domácím ledě nejdříve 2:1 a v premiéře před letošní sezónou pak ve Phillips Aréně dokonce 5:1. První utkání za Atlantu by dnes měl sehrát nováček Evander Kane, čtyřka letošního draftu, která se udržela na soupisce týmu i přesto, že v přípravě nezískala jediný bod.

 
Edmonton Oilers – Calgary Flames

Proč sledovat zápas? Oba týmy dnes odstartují sezónu ve vyhrocenou bitvou o Albertu, která slibuje tradičně velmi záživnou podívanou. Jak vstoupí do sezóny Olejář Mike Comrie, který byl nejdproduktivnějším hráčem letošní přípravy? Za Calgary by dnes měl odehrát první utkání Jay Bouwmeeter, velká posila z Floridy, která by měla být pilířem zadních řad Flames.
Aktuální forma: Edmonton vyhrál z posledních pěti přípravných zápasů jen jednou. Flames zvítězili za stejnou dobu třikrát a z toho také jednou v prvním zápase sezóny proti Vancouveru.
Zranění: Oilers se budou muset obejít bez služeb Fernanda Pisaniho, Marca Pouliota, Lubomíra Višňovského a Aleše Hemského. Plameny budou postrádat Cory Sariche.
Brankáři: Nikolaj Chabibulin se postaví do brány Olejářů. Plameny budou spoléhat na Miikku Kiprusoffa.
Zajímavosti: Oba týmy se spolu utkali už dvakrát, v obou případech šlo však jen o přípravné zápasy. Ten první ovládl v Pengrowth Saddledome Edmonton a vyhrál 4:1, ve druhém již prohrál 3:5. Hosté věří, že se budou moct i dnes spolehnout na jednoho ze svých klíčových útočníků Olli Jokinena, který sice na své poměry prožil mizernou minulou sezónu (57 bodů), v přípravě se však dokázal trefit hned čtyřikrát a přidal k tomu další dvě asistence.

 
Anaheim Ducks – San Jose Sharks

Proč sledovat zápas?
Uspěje Dany Heatley a jeho spoluhráči ve vyhroceném divizním souboji proti velkému rivalovi z Anaheimu, pro který je to dnes první zápas letošní sezóny? San Jose bude chtít letos konečně prolomit špatné výsledky z vyřazovacích bojů, nejdříve však bude muset co nejlépe projít základní částí. Povede se mu to?
Aktuální forma: Kačeři uspěli z posledních pěti zápasů třikrát. Žraloci vyhráli jednou a z toho prohráli 2:5 v prvním utkání proti Coloradu.
Zranění: Anaheim by měl být kompletní. San Jose má na marodce Torrey Mitchella.
Brankáři: Jonas Hiller se představí v bráně Ducks. Sharks budou spoléhat na Jevgenije Nabokova.
Zajímavosti: San Jose se s Anaheimem střetlo v přípravě dvakrát a z toho jednou se radovalo z vysoké výhry 6:0. Žraloci mají v měsíci říjnu velmi nabitý kalendář, což jen potvrzuje 14 zápasů, které by hosté měli v tento měsíc sehrát. Anaheim po dnešním utkání vyráží na čtyřzápasový trip po kluzištích soupeřů, z čehož tři budou proti týmům z opačné konference.

Oficiálně pro nhlpro.cz - Martin Havlíček

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář