Jdi na obsah Jdi na menu
 


Los Angeles Kings - Vancouver Canucks: Rozhodne se opět v prodloužení?

19. 4. 2010

První dvě utkání mezi Vancouverem a Krály z Los Angeles přinesly fanouškům skvělý hokej, který navíc vždy trval déle než 60 minut. Dnes se série stěhuje do Staples Center, kde budou chtít Kings využít výhodu svého domácího prostředí.

Právě Králové se v obou předešlých zápasech dostali hned od začátku pod velký tlak a Canucks toho dokázali využít ke vstřelení prvního gólu. Ještě těžší situace se pro hosty naskytla v posledním zápase, kdy Kosatky vedly už po deseti minutách o dva góly. "Je velmi těžké dostat se zpátky do utkání, když prohráváte 0:2 a zvláště pak v play-off," řekl po výhře svého týmu Drew Doughty a pokračoval: "I přesto, že máme mladý tým, nikdy se nevzdáváme. Snažíme se udělat všechno pro to, abychom se dostali zpět do zápasu. Dnes se nám to povedlo a jet domů s tak důležitou výhrou je moc příjemný pocit."

Velkou zbraní Králů jsou v této sérii zatím přesilové hry. Kings v nich vstřelili čtyři z pěti dosavadních gólů a podobně důležitý gól při této herní situaci se jim podařilo dát i v prodloužení posledního utkání. Anže Kopitar dokázal nadvakrát prostřelit hradbu těl a díky tomu si tak na své konto připsal svůj první gól v play-off ve své kariéře. "Přesilovky jsou obrovsky důležité. Snažíme se je trénovat každý den a zatím to přínáši ovoce," řekl Drew Doughty. Hodně to při onom posledním gólu "schytal" Ryan Kesler, jenž první střelu zblokoval tělem a na konci utkání se jen těžko doploužil do kabiny. Jeho start v dnešním utkání by však neměl být ohrožen.

Tomuto gólu však předcházelo vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě, které by se dalo označit za kontroverzní. "Myslím, že to rozhodčí nezapískali dobře. Verdikt by alespoň měli vyřknout hlavní rozhodčí a ne čárový," zlobil se po utkání trenér poraženého týmu Alain Vigneault.

Zranění:
Králové budou dnes opět kompletní. Vancouver je na tom o poznání hůře. Určitě si nezahrají obránci Willie Mitchell (otřes mozku) a Aaron Rome. Co se týče útočníků, chybět bude určitě Ryan Johnson se zlomenou nohou.

Brankáři:
Jak už to v play-off bývá, jedničky odpočinek nedostávají. Můžeme se tak opět těšit na souboj Jonathana Quicka na straně Los Angeles a Roberta Luonga za Vancouver.

Zajímavosti:
Jak jistě moc dobře víte, oba dva dosavadní zápasy skončily naprosto stejným výsledkem, rozdíl byl jen ve vítězi. Pro Vancouver se stává klíčovým mužem v útoku Mikael Samuelsson. Tomu se podařilo vstřelit už tři góly včetně toho vítězného v prodloužení a na bránu vystřelil za dva zápasy už desetkrát.

Oficiálně pro nhlpro.cz - Martin Havlíček

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář