Jdi na obsah Jdi na menu
 


Finále Stanley Cupu začíná již dnes

24. 5. 2008

Zajímavosti:

První zápas 89. finále Stanley Cupu začne již dnes ve dvě hodiny ráno středoevropského času. Nutno říci, že nás čekají nejméně čtyři opravdu velmi zajímavé duely, ve kterých se střetnou ofenzivně laděné týmy Pittsburgh a Detroit. Výhodu domácího prostředí budou mít v odborníky považovaném nejlepším finále za několik posledních let Red Wings. Přesto i oni ke svým mladým protivníkům z Pensylvánie cítí respekt: „Rozhodně nechci říct, že si přeji, aby se tahle série natahovala. Na papíře je to vyrovnané – statistiky, výsledky. Když se podíváte na soupisky, tak zde najdete mnoho talentu na obou stranách.“ řekl například obránce Chris Chelios. Tučňáci se však rozhodně za favority nepovažují, o čemž napovídají i slova Brookse Orpika: „Pokud vyhrají oba domácí zápasy, tak vyhrají také Stanley Cup. Přesto jsou jako domácí tým pod mnohem větším tlakem. Je to jako v tenise: Musíme jim vzít podání. Jakmile se nám to podaří, tak máme šanci.“ Rudá Křídla se do finále o Stanleyův pohár dostala poprvé od roku 2002, když se utkala s Carolinou a posléze i získala tu nejslavnější trofej v hokejovém světě. Pittsburgh se pak načekal ještě déle, neboť naposledy si tento tým vyzkoušel zváěrečné boje před šestnácti lety. Mezi zajímavost této série patří i fakt, že se tyto kluby utkaly ve finále už dříve a to roku 1909, kdy trofej vyhráli po výhře v sérii v poměru 4:3 tamní Pittsburgh Pirates. Nicklas Lidstrom se pak zase může stát první evropským kapitánem, který kdy získal Stanley Cup a pokusit se o nápravu v podobě neúspěšné zkoušky Daniela Alfredssona z minulého roku.

Brankáři:

Dnešní domácí tým bude s největší pravděpodobností spoléhat na Chrise Osgooda, který v play-off jasně zastínil českého veterána Domika Haška. Pittsburgh pak po celou dobu těží z vynikajících výkonů Marca Andre Fleuryho a dvojku mu bude dělat Američan Ty Conklin, který si finále vyzkoušel již v roce 2006 v dresu Edmontonu.

Zranění:

V dresu Detroitu se v následujícím zápase jistě neobjeví Johan Franzen kvůli otřesu mozku. Jeho start v následujících zápasech však vyloučen není. Tomáš Kopecký si pak v této sezóně už kvůli kolenním vazům nezahraje. Za Pittsburgh nenastoupí Gary Roberts, kterého Michel Therrien do dnešního střetnutí ještě nenasadí. Mark Eaton je pak s kolenem do konce sezóny mimo hru.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Finále

(Márty.B :o), 27. 5. 2008 17:46)

Co sem ted napíši tak to vůbec asi nebude novinka. Mě osobně tohle finále zdá hodně špatné jestli to bude takhle pokračovat tak detroit ma "popelnici" jasnou, troufám si i říct do 4 zápasů.Jinak NJD forever!!! :-)