Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dlouho očekávané Winter Classic je tu!

1. 1. 2009

Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

Proč sledovat zápas? Oba týmy se spolu střetnou podruhé za poslední tři dny. Utkání se bude konat na baseballovém hřišti Wrigley Field s kapacitou 41160 míst, půjde o první střetnutí pod širým nebem dvou týmů ze zakládající šestice NHL. Komu bude dnešní prostředí lépe vyhovovat? Právě Detroit přerušil v úterý Chicagu sérii devíti výher v řadě. I přesto ztrácejí domácí už jen šest bodů na první místo v Centrální divizi a mají ještě dva zápasy k dobru. Podaří se jim už dnes ukrojit z náskoku Red Wings? Každopádně to bude skvělé utkání, máme se na co těšit.
Akutální forma: Hawks získali z posledních pěti zápasů osm bodů za čtyři výhry. Jejich soupeř vytěžil za stejnou dobu o jeden bod a  jednu výhru méně.
Zranění: Chicago se bude muset obejít bez Cama Barkera a Brenta Sopela. Detroit nemůže počítat s Darrenem McCartym a Mikaelem Samuelssonem.
Brankáři: Cristobala Hueta uvidíme v bráně Černých Jestřábů. Na druhé straně se představí Ty Conklin.
Zajímavosti: Patrick Kane i Nicklas Lidström už budou svým týmům na dnešní sváteční událost k dispozici. Ty Conklin, brankář Detroitu, bude chytat již ve svém třetím Winter Classic. Nejprve roku 2003 si tuto roli vyzkoušel s Edmontonem, minulý rok v Pittsburghu a letos by opět neměl chybět. Přímý přenos můžete sledovat na programu Nova Sport od 19.00 SEČ.


Nashville Predators - Vancouver Canucks

Proč sledovat zápas? Podaří se Vancouveru odčinit poslední porážku od Philadelphie a potřetí proti Nashvillu zvítězit nebo se na ně bodově začně dotahovat třetí tým ze Severozápadní divize Colorado? Za hosty by dnes poprvé mohl střetnutí odchytat Jason LaBarbera, který by měl nahradit zraněného Curtise Sanforda, bude jeho tým dnes úspěšný?
Akutální forma: Predátoři získali z předešlých pěti střetnutí čtyři body za dvě výhry. Kosatky ze stejného počtu utkání vytěžily taktéž čtyři body.
Zranění: Scott Nichol a Steve Sullivan si nezahrají za Nashville. Vancouver má na marodce Ricka Rypiena, Ryana Johnsona, Roberta Luonga, Taylore Pyatta, Sami Sala a Curtise Sanforda.
Brankáři: Preds budou důvěřovat Danu Ellisovi. Za Canucks v bráně nastoupí Jason LaBarbera.
Zajímavosti: Nashvillu se na domácím ledě daří, neboť z posledních šesti utkání vyhrál v Sommet Center pětkrát a z celkových 16 zápasů uspěl 10krát. Naposledy však hrál venku a bylo to znát, nejdříve podlehl Edmontonu 2:5 a pak dokonce Coloradu v poměru 1:5. Nejproduktivnějším hráčem Kosatek je Daniel Sedin s 38 body, který ve dvou letošních duelech proti Nashvillu nasbíral tři body za gól a dvě asistence.

Oficiálně pro nhlpro.cz - Martin Havlíček

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář