Jdi na obsah Jdi na menu
 


Detroit vítězem Stanley Cupu 2008

5. 6. 2008

Pro Red Wings je to již čtvrtý triumf v posledních 11 letech. Už z tohoto pohledu nemůže nikdo pochybovat o tom, jaký tým je za poslední roky suverénně nejlepší. Základní část se nesla v podobném duchu, když Red Wings vyhráli President´s Trophy několik zápasů před koncem 82. utkání. Konečně se také povedlo zlomit prokletí evropských kapitánu, kteří až do letošního roku nedokázali se svým týmem pozdvihnout nad hlavu Stanleyův pohár. Hráčem, který bude sloužit jako vzor ostatním hráčům ze starého kontinentu bude Nicklas Lidström, jeden z nejlepších beků historie a současnosti NHL. Nejlepším hráčem v play-off byl vyhlášen další švéd, tentokrát šlo o útočníka Henrika Zetterberga. 

Právě tento nebezpečný forvard bude v hokejových kronikách zapsán také jako autor vítězného gólu rozhodujícího zápasu s Pittsburghem. Rudá Křídla dokázala zápas kontrolovat až do posledních dvou minut, kdy si Pens vytvořili téměř neuvěřitelný nápor a po Hossově snížení nechybělo mnoho a střela Crosbyho by pár setin místo na tyčce mohla skončit v bráně. Není všäk pochyb, že mladý tým Tučňáků dosáhl v tomto roce skvělého úspěchu, jemuž však chyběla pověstná třešnička na dortu. 

Zajímavostí všech triumfů Wings, je, že ani jednou si rozhodující zápas nemohli hráči z Hockeytownu vychutnat na domácím kluzišti, to však závěrečné a bouřlivé oslavy nemohlo hráčům pokazit. K hráčům, kteří se "popelnice" dočkali na poslední chvíli, patří jistě Dallas Drake, který po této skvělé sezóně pravděpodobně ukončí sezónu. Na Stanley Cup se pak budou jistě vyryta i jména českých hráčů v Detroitu - veterána Dominika Haška a Jiřího Hudlera.


     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář