Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bude Pittsburgh pokračovat ve velmi dobrých výkonech i proti New Jersey?

1. 4. 2009

Pittsburgh na domácím ledě přivítá New Jersey a bude přitom bojovat o jistotu účasti v play-off. Chicago se střetne se St. Louis a Buffalo změří síly s Atlantou.

Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils

Proč sledovat zápas? Pittsburgh předvádí od začátku března skvělé výkony, které jsou právem odměněny příčkou na postupových pozicích do play-off. Podaří se Tučňákům tuto příčku udržet nebo bude nejlepší tým z Atlantické divize, který je však ve špatné formě, tentokrát úspěšnější?
Aktuální forma: Tučňáci vyhráli z předešlých pěti utkání čtyřikrát a získali osm bodů. Ďáblové nevyhráli ani jednou a vytěžili jeden bod.
Zranění: Za Pittsburgh si nezahrají Mike Zigomanis a Philippe Boucher. New Jersey bude bez výpomoci Andy Greena.
Brankáři: Marc-Andre Fleury se postaví do brány Penguins. Devils vloží důvěru do rukou Martina Brodeura.
Zajímavosti: Pittsbrugh bude dnes v Mellon Aréně při svém osmém zápase v řadě na domácím ledě usilovat o šestou výhru z posledních sedmi zápasů. Poslední vzájemné utkání dnešních soupeřů skoničlo 30. ledna výhrou New Jersey 4:3 po prodloužení. Nejproduktivnější hráč Pens i celé NHL Jevgenij Malkin získal v 76 zápasech letošní sezóny 107 bodů za 33 gólů a 74 asistencí, bodoval pětkrát v řadě a v 21 utkáních proti New Jersey nasbíral 27 bodů (10+17).

Chicago Blackhawks - St. Louis Blues

Proč sledovat zápas? Jak dopadne střetnutí dvou velkých rivalů z Centrální divize? Chicago má již s předstihem téměř jistotu postupu do play-off, o první osmičku však také bojují Bluesmani. Kdo se bude radovat ve střetnutí dvou útočně laděných týmů?
Aktuální forma: Blackhawks vyhráli z předešlých pěti zápasů třikrát a získali sedm bodů. Plný počet deseti bodů za pět výher je zisk Blues.
Zranění: Brent Sopel, Matt Walker si nezahrají za Chicago. St- Louis má na marodce Erika Johnsona, D. J. Kinga, Paula Kariyu a Erica Brewera.
Brankáři: Nikolaje Chabibulina uvidíme v bráně Hawks. Modří budou spoléhat na Chrise Masona.
Zajímavosti: St. Louis čeká v následujících šesti utkání hned pět zápasů na kluziště soupeře, Blues však mají v psolední době skvělou formu, což jen potvrzuje pět výher v řadě. Nejlepší střelec svého týmu a nejproduktivnější hráč Modrých Brad Boyes nasbíral v 76 zápasech 62 bodů za 29 gólů a 33 asistencí, dal však pouze jeden gól v posledních sedmi zápasech. Poslední vzájemné střetnutí dnešních soupeřů skončilo 13. února těsnou výhrou Chicaga 1:0.

Atlanta Thrashers - Buffalo Sabres

Proč sledovat zápas? Podaří se Atlantě pokračovat ve slušných výkonech i proti Buffalu, které se stále nevzdává vidiny play-off? Oba týmy spoléhají především na kvality svých útočných řad, k vidsění by tak mohl být pohledný ofenzivní zápas.
Aktuální forma: Thrashers získali z posledních pěti zápasů šest bodů za tři vítězství. Šavle vyhrály jednou a vytěžily tři body.
Zranění: Atlanta bude bez výpomoci Kari Lehtonena a Borise Valábika. Buffalo nemůže počítat s Adamem Mairem.
Brankáři: Domácí budou mít v bráně Kari Lehtonena. Na druhé straně uvidíme Ryana Millera.
Zajímavosti: Atlanta se v poslední době výrazně zlepšila a z posledních čtyř utkání dokázala hned třikrát vyhrát. S Buffalem se naposledy utkala 14. března a byla v HSBC Aréně taktéž úspěšná 4:3. Jednička domácího celku Kari Lehtonen odchytal v letošní sezóně 45 zápasů, ve kterých si udržel úspěšnost zákroků na hodnotě 91% a v obou letošních střetnutích, ve kterých proti Buffalu nastoupil v bráně dokázal se svým týmem zvítězit.

Oficálně pro nhlpro.cz - Martin Havlíček

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář